Pimapen

AnasayfaPimapen

“Pimapen ahşap doğramalarla kıyaslandığında daha sağlıklı ve daha güçlü pencere arayışı esnasında ortaya çıkmış pvc malzemesinden üretilip meydana gelen pencere sistemleridir.

NEDEN PİMAPEN?
Günlük yaşamımızın vazgeçilmez maddelerinden bir tanesi şüphesiz ki polimerdir. PVC (Poli Vinil Klorür), çok büyük olan bu polimer ailesinin çoğunlukla kaliteli ve önemli bir üyesidir. Ayrıyeten modern bir sentetik (yapay) malzemedir. İki doğal kaynak olan petrol ve tuz’dan üretilen PVC, ticari bakım konusunda ilk gelişen plastiklerden birisiydi. Günümüzde PVC, plastik oyuncaklarından, su toplama ve dağıtma borularına, torba ve şişe yapımına, türlü spor malzemelere, otomobil döşemelerine ve silecek sistemlerine, pillere, elektrik izolasyon hammaddelerine, kablolara, pencere profillerine, saklama kaplarına, kredi kartlarına, kan torbası, serum tüpü, ameliyat eldiveni ve kalp kateteri gibi tıbbi malzemelere kadar modern yaşamımızda pek çok değişik uygulamalarla çok büyük kullanıma sahiptir.

PVC’nin hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde sıklıkla kullanılmasının altında aşağıdaki gibi genel özellikler yatmaktadır:

pimapen

Dayanıklılık ve zayıflık; Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle karşılaştırdığımızda PVC malzeme daha güçlü ve fonksiyonjludur. PVC’nin zedelenme dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu bina ve konstrüksiyon uygulamalarında ve kullanımında oldukça önemli fayda sağlar.

Ateşe dayanıklılık; PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıması nedeni ile doğal olarak oldukça zor tutuşmaktadır, yani alev alma sıcaklık derecesi yüksektir. Yanma, ısı kaynağı kaldırılınca hemen durmaktadır. Bu özellik PVC’yi pencere, kapı, kaplama gibi uygulamaları için özellikle uygun yapmaktadır. Buna nazaran ahşap malzemeler daha basit bir şekilde yanar.

Uzun ömürlü dirençlilik; PVC malzemeden ürün elde etmeden önce, PVC bir dizi özel katkılı hammadeler ile birleştirilir. Katkı maddeleri ürünün mekanik özelliklerini, parlaklığını, hava konumunun dayanıklılığını rengini, berraklığını ve elektriksel özelliğini belirler.

PVC hava koşullarına kimyasal zedelenmeye korozyona, şoka ve aşınmaya fazlasıyla dayanıklılık sağlar bu neden den dolayı da açık havaya maruz kalan ürünlerinde ve pek çok farklı uzun ömürlü istenen yerlerde müşterilerin tercih sebebi olur. Örneğin PVC boruların %80’inin 50 yıldan fazla bir ömre sahip olacağı (100 yıla çıkma olanağı olacağı) tahmin edilmektedir. Pencere profilleri ve kablo yalıtımı gibi diğer uygulamalarda, çalışmalar gösterdi ki bunların % 70 ‘ından fazlası 50 yıldan daha çok bir ömre sahiptir. Ahşap ise kısa ömürlüdür.

PVC pencerelerin bütün üretim dallarında düşük karbon ayak izine, kullanımları esnasında uzun zaman ve üstün yalıtım performansına, geri dönüşümlerinde de düşük karbon ayak izine sahip olmalarından ötürü diğer malzemelerden yapılmış pencerelere tercih edilmesi sonucunu doğurmuştur.

image
https://www.dekoryapalim.com/wp-content/themes/imperio/
https://www.dekoryapalim.com/
#26ade4
style1
paged
Yazı Yükleniyor...
/home/dekoryapalim/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat
× Whatsapp