Plastik Doğrama

AnasayfaPlastik Doğrama

Plastik Doğrama

Plastik Doğrama

Kapı, pencere, kanat orta kanat ve benzeri pekçok bölümün ve ürünün hazırlanmasında kullanılan yapı malzemesine plastik doğrama ismi takılır. Pekçok kaynakta yada piyasa içerisinde pvc doğrama diye anılır. Plastik doğrama, kapı, pencere gibi malzamelerin hazırlanmasında kullanılır. Son sistem modellerin yapılması ve yerleştirilmesinde önemli bir mataryeldir. Dekor Yapalım plastik doğramayı da bu geleneklere bağlı kalarak üretir.

Neden Plastik Doğrama

Yaşamımızda lazım olan kapı ve pencerelere sahip olabilmek için hepsinin PVC doğramadan geçirilmesi lazımdır. Pvc doğrama plastik doğrama ile aynı işlevi yapar ve tamamen aynı işlevdedir. Aynı konuma sahip olan ürünlerin kullanımında büyük yardımcımız olur.

PVC doğrama yani plastik doğrama konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunlarda biri de; yağıştır. Çok yağışlı durumlarda su kanallarının temizlenmesine dikkat gösterilmelidir. Aksi halde şişlikler, plastik doğramanın kesim ve birleşim yerlerinde çatlamalar ve sızıntı olması durumu olasıdır.

Plastik Doğrama Bakımı Zor Mudur?

Plastik doğrama bakımı aslında pek zor değildir fakat uzun zaman bakım ve onarım yapılmadan kullanılması daha zor ve masraflı durumları arkasında getirir. Kullanım panellerinin hasarsız bir vaziyette kullanacak olan kişilere ulaşması için bakılması, kontrol edilmesi ve dikkat edilmesi lazımdır. Aynı şekilde teslim anından itibaren evinde yada diğer yaşam mekanlarında kullanacak olan kişilerin, düzenli bakım ve onarımlarını yapması lazımdır. Bunun haricinde bakım basit ve kullanım açısından iş kolaylaştıran ve zaman kaybı olmadan işi kolaylaştıran bir paneldir.

Plastik ve PVC Doğramalarda Terleme Nasıl Önlenir?

Bu zamana kadar pvc malzemenin önerilmemesinde en büyük etkenlerden biri, terleme yapması ve evi havasız bırakması olarak bilinir. Ancak terleme yapan malzeme havası bırakmayacak, bakım koşullarına uyulması halinde evlerin daha da rahat olmasına yardım edecektir. Plastik doğramalarda terlemenin önüne geçmek için;

-İçerdeki ısı 20-22ºC dolaylarında olmalıdır. İçerisinin çok sıcak dışarısının soğuk olması veya içerisinin soğuk dışarısının sıcak olması ile terlemeye sebeb olur. Sağlıklı bir yaşam alanı için ortamların 20 ila 22 derece arasında olması önemlidir.

-Yapının banyo-WC gibi yoğun su kullanılan alanları pencere ile havalandırılmalıdır. Özellikle kış aylarında sıcak bir duş sonrasında banyolarda oldukça çok nem birikir. Bu nemin dışarıya atılması, terlemenin önlenmesi için önemlidir. Banyolarda havalandırma ismi verilen küçük camlar, duştan sonra açık bırakılmalıdır.

-Yemek yapılır iken meydana gelen su buharı ocak üstü aspiratörlerle giderilmelidir. Giderilmeyen buhar duvar ve plastik doğramaların sağlığı için olumsuz bir etkiye neden olacaktır.

-Sadece plastik doğrama olan mekanlar değil yaşam alanlarımızın her tarafı, günde en az 4-5 defa havalandırılmalıdır. Havalandırma süreleri 5 ila 10 dakika arasında farklılık gösterebilir. Sağlıklı bir yaşamın kaynağı, sağlıklı nefeslerden geçer. Bu nedenle ortamlarımızın sağlıkla nefes almasına dikkat etmeliyiz.

Bizimle İletişime Geçin...

image
https://www.dekoryapalim.com/wp-content/themes/imperio/
https://www.dekoryapalim.com/
#26ade4
style1
paged
Yazı Yükleniyor...
/home/dekoryapalim/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp chat
× Whatsapp